Hazánkba is eljön az IDC IT-biztonsági roadshow-ja

Az IDC CEMA harmadik alkalommal megrendezett, éves IT-biztonsági roadshow-jának résztevői megtudhatják, miként védhetik meg a leghatékonyabban szervezetüket a kibertámadásokkal szemben. A 2005. februártól szeptemberig tartó konferenciasorozat nyolc várost érint (Budapest, Zágráb, Prága, Moszkva, Varsó, Bukarest, Ljubljana és Bécs). A rendezvények vitaindító előadásait az IDC elemzői, a többi prezentációt pedig a szervezet fő partnerei, az ESET, Microsoft, a Computer Associates, a Check Point, a Cisco, a Symantec, az APC, az Internet Security Systems, a Trend Micro, a Telindus és a Sybari képviselői tartják. A roadshow egyik fő célja, hogy elősegítse a veszélyek ismerete és a napi gyakorlat között tátongó szakadék megszüntetését.

„Az az igazság, hogy míg számos szervezet tökéletesen tisztában van a biztonság szerepével, és talán még hatásos biztonsági rendszert is üzemeltet, a szabályok betartása az emberek szintjén továbbra is komoly problémát jelent, különösen ha azt is figyelembe vesszük, hogy a szabályok és a rendszerek az üzleti gyakorlattal és a jogszabályi előírásokkal párhuzamosan, folyamatosan változnak” – mondja ki Tom Vavra, az IDC CEMA IT-piacokért felelős programmenedzsere.

Az IDC arra számít, hogy a biztonsági szoftverekre költött összeg átlagosan évi 20,9 százalékkal, a különböző biztonsági eszközök (tűzfalak, VPN-ek, ID-megoldások) forgalma pedig átlagosan évi 24,9 százalékkal nő majd a következő négy évben. „Ezek a számok jól érzékeltetik, mennyire fontos a működés minden szintjén a biztonság. Az új trendek, a mobil irodák és a mobil dolgozók megjelenése számos szervezetnél gyökeresen átalakítja az üzletvitelt, és vele az IT-biztonság terén vallott szemléletet. Ezzel együtt még mindig komoly nehézséget jelent a jogszabályi és hatósági követelmények betartása” – fűzte hozzá Vavra.

A roadshow nyolc helyszíne közül öt városban – Budapesten, Prágában, Moszkvában, Varsóban és Bukarestben – a világ egyik leghíresebb egykori hackere, Kevin Mitnick is csatlakozik az előadókhoz. A „Megtévesztés művészete” című bestseller szerzőjének technikai és egyéb módszerekkel a világ legbiztonságosabb rendszereit sikerült kijátszania. Véleménye szerint a nem technikai jellegű módszerek különösen alattomosak, hiszen ilyenkor a hacker gyakran IT-szakembernek adja ki magát a behatoláshoz szükséges bizalom és információ megszerzéséhez. A Mitnick előadását kiegészítő bemutató során az IDC élőben szemlélteti majd, milyen gyorsan be lehet hatolni egy nem megfelelően védett rendszerbe.

Azóta történt

Előzmények