Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Gargouille #11 üzenetére

    Építő - javító - karbantartó robot. Erre a célra tervezve?
    Egy harci robotnak más tulajdonságokkal rendelkeznie.
    Egy tudományos kutató robotnak szintén más képességek szükségesek.

    Ha egy általános robothoz elkészíted az összes fizikai kiterjesztést még mindig nem éred el a speciális robotok szintjét. Az emberi alakhoz ragaszkodva, főleg nem.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz Gargouille #13 üzenetére

    A 4 végtag az mondjuk logikus ha 4kézláb szalad, és felegyenesedik ha szükséges, vagy egyszerűen felnyúl hogy elérjen gombokat, illetve 2 vel kapaszkodik 2-t használ, de ez a sztrípió forma rettenetesen korai, kábé a nádból kötözött F16-os. Először egy viszonylag működő robot kéne, ami helyettesíti az embert az embernek kialakított környezetben, részben, tehát nem mindenben csak valami kis részben de teszemazt megfelelő gyorsasággal, pl. akár egy robot ami a futártól felviszi a csomagot nagyjából bárhová. De akár ennél egyszerűbb is, ami mondjuk kimászik az űrhajóra és ott közlekedik, amiről 100%ban feltérképezett terep áll rendelkezésre. De ez elég durva amikor ilyen Nerf játékpisztoly babával etetik a jónépet hogy ez képes lesz az elkövetkező 100 évben bármire is. Egy kínai munkás azért csavaroz, hogy ők erre égessék el a pénzt, és ez tartja mozgásban a piacgazdaságot, ez már annyira hihetetlen, hogy kifejezetten valószínű.

    Kérek egy számot a jútútú

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Gargouille #13 üzenetére

    "Egy ember alakú robot bármilyen munkára alkalmas lehet, akárcsak egy ember, pont ez a lényege. Nem kell fizikai kiterjesztéseket külön készíteni hozzá, mert ugyanazokat az eszközöket, szerszámokat képes használni, mint az ember. Ezek pedig már adottak."

    Ez volt az első megközelítés. Még mindig ez a kiinduló pontja a gondolkodásnak. Csak ez nem hatékony.
    Ha egy ember helyett állítasz egy emberszabású robotot egy esztergagép mellé, pont olyan lassú lesz, mint az ember. Egy CNC vezérlésű gépnek nem kell "okosnak" lennie és mégis hatékonyabb az embernél.

    Ha egy feladat elvégzéshez legalább három kar szükséges, akkor inkább küldjünk oda két emberszabásút, mint egy darab 4 karú robotot?

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz Gargouille #19 üzenetére

    Az emberszabású az érdekes. Nevezzük annak, de a vadászgépekbe is alacsony embereket szeretnek inkább. Fej sem hiszem hogy kell rá. Lábak is karok, illetve nem biztos hogy egyforma hosszúnak kell lenni, meg a test ami összeköti, stb. Ha emberszabásnak vehetjük a da Vinci aranymetszést, akkor egy olyan ami helyettesíteni tudja az embert már annyira eltérhet tőle, hogy nem az ember ami eszünkbe jutna. Ezért is nagyon amatőr, amikor ennyire emberszabású ez a robot, mivel a tervezésnél elsősorban a funkcionalitás, és utána fog következni a kompromisszum, hogy még beférjen, ki tudjon váltani minket. Az meg hogy a szallag mellett dolgozó embereket kiváltják egy robottal, hogy hazamehessenek, az a világon a legutolsó szempont. Többek közt meg fogja előzni az igény támasztása a belső szerveikre.

    Kérek egy számot a jútútú

  • opr

    veterán

    válasz Gargouille #22 üzenetére

    Ha jobban megnézed, nem azt írtam, hogy a NASA mérnökei hülyék, hanem azt, hogy nem értem, miért kell humanoid forma, aztán leírtam a gondolatmenetet. Sehol nem írtam, hogy akár csak a legkisebb esély is lenne rá, hogy én vagyok a jobbantudom.

    Továbbra is úgy gondolom, hogy az űrbe nagyon hülye forma az ember, szóval továbbra se értem, miért van erőltetve.

    A Föld az más, itt már annyira az ember formára meg méretekre van optimalizálva a minden IS, hogy teljesen egyértelmű a dolog. Plusz itt nem elég egy lepkefing energia hozzá, hogy egyenes vonalban elmozogj bármelyik pontból bármelyik másikba, ráadásul nem csak síkban.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz Gargouille #22 üzenetére

    El tudom képzelni azt is hogy nettó parasztvakítás. A pénznek nincs olyan tulajdonsága, hogy mágnesezi az intelligencia, így a részvényesek közt is bőven vannak gyöngébben teljesítő egyedek. Készülhet ez nekik is, hogy higgyenek a Nasa eljövetelében és támogassák tőkéjükkel az egyházat és a Nasapápát. Egyébként is jellemző hogy nem abból lesz nagybefektető, aki keni vágja ezeknek a mechanikus karoknak, lábaknak a csínját bínját.
    Egyébiránt meg mint részletei, legyenek azok a karok mechanikái, energiafogyasztása, koordináció a térben, stb.-nek a technológiai kísérletei, és a marketingosztály szép summáját gazdagítani áttolja a mérnökökön hogy rakják már egybe kicsit, legyen minthogy ember, mert ez egy örökzöld. Általánosságban az látszik hogy olyan messze vannak a humanoid robottól, mint Makó Jeruzsálemtől, és masszívan tartják a távolságot. Amiben közelítenek azok általában részletek, és a gyakorlati alkalmazásban is a robotoknak meg kell mindent adni, és még úgyis teli vannak meglepetésekkel, tehát először a gyakorlatban egyszerű dolgokon jelentkezne, ha születtek volna eredmények.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Gargouille #24 üzenetére

    Még egyszer.
    Jelenleg a robotika szent Grálja az emberszabású robot. Az eszközök okosítása, hogy jobban tudják elvégezni a feladatukat olcsóbb és hatékonyabb. Mi értelme van egy drága eszközzel iránytani egy buta eszközt, ha drágább és kevéssé hatékony a végeredmény.
    Szükség van "okos" robotokra. Önállóan képesek felmérni a problémát, meghatározni a javítás módját és végrehajtani a javítást. Ehhez viszont a javításhoz kell optimalizálni a robot alakját és nem az emberhez.
    A robotoknak nincs szükségük humán interface-re. Nem kellenek tekerők, kapcsolók. Rácsatlakozik az adott rendszerre a saját interface segítségével közvetlenül és szükség szerint változtat a beállításokon.

    Például az önvezetéshez két út vezet.
    Okosítjuk a járművet.
    Beültetünk egy emberszabású robotot és hagyjuk, hogy a jármű kezelőszerveit használja.
    Az utóbbi mínusz egy ülés, de legalább egy nagyon drága eszközt használunk.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • opr

    veterán

    válasz Gargouille #24 üzenetére

    Nekem is a marketing a tippem leginkább. Pénzt kell kalapolni, azt még soha nem úgy kellett, hogy mérnökileg/tudományos szempontból valami nagy durranást rakunk le az asztalra, hanem úgy, hogy valami látványosat.

    Van egy ismerősöm, aki elég sikeres lett saját IT céggel. Még anno ő fogalmazott valahogy így:
    Van egy jó ötleted. Enterprise ügyfeleknek akarod a cuccot ajánlani, az egész egy sima API lesz, kizárólag backend, zéró frontend. Kell pénzt (befektetőt) szerezni, hogy rendesen meg tudd csinálni. Van pénzed 2 emberre, 3 hónapig, utána menni kell pénzt kalapolni. Kiket veszel fel?
    Egy designert meg egy frontendest. :D

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák