Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz t72killer #64 üzenetére

    Most már szerintem nagyjából mindegy. Még 20, sőt 15 éve se lett volna mindegy. Kínában viszont elég sok elég jó félvezetőgyártó van, a saját processzoruk is egész jó. Persze több kell belőle, mint egy AMD/Intel processzorból, és többet is fogyaszthatnak, de ez kit érdekel, ha az erőforrások gyakorlatilag korlátlanul állnak rendelkezésre??

    Ezt (is) benézte Amerika.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz t72killer #64 üzenetére

    A nyugati cégeknél mindig találsz egy új CEO-t, nagyrészvényest aki beáldozza a cég hosszú távú jövöjét pár jobb évért, hogy megkapja a bónuszokat, majd átnyergeljen másik céghez amíg még keresett a piacon, eladva időben a részvényeket. Lásd az autógyártókat. A nulláról felépítették a kínai autoipart versenytársnak vagy épp hagyták hogy fel is vásárolják ezeket, amiben az EU-s politikusok se láttak problémát. A nagy kínai nyitás volt a legnagyobb hiba és sokan már előre szóltak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz t72killer #64 üzenetére

    Ennél én azért árnyaltabbnak látom a képet.

    A 2000-es évek elején, majd a 2010-es években a gazdasági fellendüléshez nagyban kellettek az olcsó kínai gyártási kapacitások. Gyakorlatilag azért lendült fel sok téren a fogyasztói társadalom, mert kínában mindent is olcsón gyártottak.
    Ezért vonult minden tech-szektor oda, hogy ott szereltessen össze.

    Aztán jöttek a saját gyártók, akik először telefonokat, laptopokat, majd szépen lassan egyre fejlettebb cuccokat tudtak gyártani. Most meg ott tartunk, hogy elektromos akkumulátorok és autók terén ott vannak a szeren, repülőgépek terén ott vannak a szeren, és többek között félvezető ipar terén is nagyon zárkóznak fel.

    Ha egy mérsékeltebb kínai vezetés lenne hatalmon, esélyesen nem kongatná senki a vészharangot, mert a 2010-es évek eleji állapot valójában a többségnek kényelmes volt (khh... persze ez erős sarkítás, de azért még kölcsönösen voltak előnyös üzleti érdekek). A legnagyobb vesztesek az amerikai és európai (meg japán) összeszerelő-gyárak és beszállítók voltak, mert egyszerűen nem tudtak versenyezni a kínai tömeggyártással.

    Annak, hogy ilyen drasztikus irányba ment el a téma, kellett a kínai politika keményvonalas hozzáállása és a kínai hadsereg látványos fejlődése.

    Hangsúlyozandó, hogy kínai szempontból ez nem feltétlen meglepő, egyszerűen ha már a Föld legnépesebb országa és második (bizonyos szempontból első) számú gazdaságaként, a világ második számú hadseregével (nem Oroszország már a második régóta) meg kívánja a hatalmi pozícióit is erősíteni...

    Csak ahogy ezt csinálják és amilyen reakciókat a nyugat tud erre adni, bizony azt jelzi, hogy ez a vonat kisiklott és jelenleg véleményes, hogy most végleg kisiklik, vagy még valahogy 1x visszabillen a dolog és sikerül kölcsönös előnyök mentén újra a tárgyalóasztalhoz ülni.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák