Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M1995

    aktív tag

    válasz Landro #14 üzenetére

    Főleg úgy, ha a másik játékos öngólokat lőtt több mint egy évtizeden át.

    Ügyész vádja: az Apple hibája az amerikaiak az iMessage "börtönében" vannak. Arról nem beszélt, a Google kb. 10 féle chat appba fogott bele és még Android platformon belül sem default az övék, ahogy az sem az Apple hibája a szolgáltatók (GSMA) semmi értelmeset nem csináltak az RCS szabvánnyal. Mégis most a vádirat szerint azért nehézkes a chat, mert az Apple nem adott ki iMessage for Android appot. Arra már nem gondolt az ügyész, ha kiadtak volna ilyet, akkor még több iMessage user és akkor az megint monopol téma lenne.

    Ügyész vádja: amerikai fiatalok 80-90%-a iPhone user és nem tervez váltani. Arról nem beszélt miért alakult így: a divatos social media appok először inkább iOS-re jelentek meg, az Android fragmentáció okozta kamera API probléma miatt rosszabb minőségű képek voltak Androidon. Apple szintű vásárlói elégedettség és márkahűség nem a semmiből keletkezik.

    Amikor lett volna 3. szereplő (Microsoft Nokia Lumia Windows Phone), azt a platformot a Google akadályozta a versenyben a Gmail, YouTube, Maps visszatartásával, a hatóságok félrenézésével. Mivel a Google bevétel alapján már egy reklámcég (nem is lehet mobil Chrome-ra adblocker kiegészítőt rakni) és nekik a Nexus/Pixel csak hobbi projekt volt kétes minőségbiztosítással és támogatással, így az átlag amerikai számára maradt az iPhone vagy Samsung, USA-ban gyakorlatilag Android = Samsung. Érdekes eset így, hogy az amerikai kormány egy amerikai cég ellen avatkozna be.

    Most hoznának törvényeket, hogy az Apple filozófiájával ellentétesen a zártabb iOS nyitottabb legyen és legyen XY lehetőség mint Androidon. Akkor emiatt még több Samsung user válthat iPhone-ra, ha már ott is megkapja azokat a lehetőségeket, nőhet az iPhone részesedése, megint jöhet a bíróság?

    Szerintem addig megy ez a pereskedés, bírságolás a szabadság nevében, hogy sajnos annak a választása sérülhet, aki azért választotta az iPhone-t, mert az Apple bizonyos technikai döntéseket eldönt helyette. Új EU törvény kapcsán is ezen gondolkoztam el. Vannak dolgok, amiben lehet és kell is szabályozni. Viszont nem hiszem jó, ha a törvények alapvetően megváltoztatják a terméket a cég filozófiájával ellentétesen. Az már akkor valami más lesz. Érdekes EU DMA kijött és a Spotify, Epic, Microsoft, Mozilla stb. mind elégedetlenek továbbra is. (warez vérpistike is, mert a sideload lehetőség nem olyan sideload lehetőség lett) Alig lépett életbe a böngésző választó képernyő EU-ban, már vizsgálja a bizottság, hogy nem elég jó így.

    Remélem nem az lesz a vége, hogy iOS frissítéskor 20 kérdéses egyenként 5 oldalas technikai magyarázatos kérdőívet kell user arcába tolni, hogy válasszon milyen funkcióra milyen appot akar. Az kicsit messzebb kerülne a "just works" filozófiától szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák